Akkor eljöve Jézus Galileából a Jordán mellé Jánoshoz, hogy megkeresztelkedjék õ általa. -- Máté evangéliuma 3,13
Misztériumjáték
A december 24-i szentmisén egyházközségünk tagjai mûsort adtak elõ.
Nem a szokásos betlehemes-játékot, hanem a közösségért, a közösség nevében mondtak el egyházközségi köszöntõt Jézus jászola elõtt. Részt vett benne óvodás, alsó- és felsõosztályos hittanosok, középiskolás diákok, szülõk, nagyszülõk. Összesen 25 fõ.
Áldozatos felkészülésüket, szereplésüket mindannyiunk nevében köszönjük.
November 11-én, Szent Márton napján elkezdõdött az örkényi új plébánia építése.
A kivitelezõ a Schön Bau Kft, a finanszírozó a Váci Egyházmegye.
Az új, 350 m2-es épület szolgálati lakást, irodát közösségi termet és minden egyéb helységet tartalmaz majd, így méltó lesz egy több, mint 5000 lakosú város és az egyházilag hozzátartozó helységek (Tatárszentgyörgy, Táborfalva) kiszolgálására.
A Biblia évét az általános iskola bibliaismereti vetélkedõvel zárta, amelyen a felsõ tagozat szinte valamennyi osztálya részt vett.
Elõre meg kellett tanulniuk egy bibliai történetet, ehhez kellett illusztrációkat készíteniük. Az elõzetes feladatok mellé sok-sok ismeretet is hoztak magukkal a versenyzõk.
Köszönet Szemõk Andrea református lelkipásztornak, hogy segédkezett a zsûrizés nehéz munkájában.
1. Mogyorósi Réka, Sütõ Enikõ és Szabó Alexandra alkotta 6. b osztályos csapat 2. Mizsei Szlivia, Móricz Gitta és Szûcs Ivett alkotta, szintén 6.b osztályos csoport 3. Jónás Klaudia, Oláh Szilvi és Varga Zsófi 7.b és 6.b osztályosokbó álló vegyes csapat.
Garatulálunk minden résztvevõ tanulnak és köszönet a felkészítõ tanároknak!
A történelmi egyházak 2008-at a Biblia évének nyilvánították. Az országban sok, a témához kötõdõ programokat szerveztek. A hernádi Örökség Egyesület egy tíz részbõl álló bibliáról szóló elõadás-sorozatot zárt a december 13-án megnyitott Biblia és imakönyv kiállítással.
Gazdag, érdekes anyag gyûlt össze. A vizsolyi Biblia hasonmás kiadásától a 18. századi misekönyvig sokféle - szépen illusztrált, különleges betûvel írt vagy sajátos életutat bejárt bibliák és imakönyvek kerültek a látogatók elé.
Az anyag rendszerezése során a kiállítás rendezõje betekintést nyert abba a világba, ahol a Biblia egyedi, egészen személyes szerepet töltött be az emberek életében. Ezek a régi könyvek rengeteg - a szegény paraszt emberek életében fontos - eseményt örökítettek meg. Születés, fontos gazdasági események, háborúk, boldogság és halál egyaránt megjelenik a bejegyzésekben.
A kiállítás december 19-éig látogatható, naponta 8 - 18 óráig, a hernádi mûvelõdési házban.
A kiállításról készült fényképek megtekinthetõk a képtárban .
Az adventi idõszakban szerdánként és péntekenként a hajnali szentmisék (Roráte) ideje reggel 6 óra. A misék után mindenkit szeretettel várunk a közösségi házba egy kis szeretetvendégségre.
Az egyházi év adventi idõszakában a hajnali misék különleges hangulatot kölcsönöznek a decemberi virradatnak. A roráte elnevezést az ünnepkör egyik - ószövetségi szentírási szövegen alapuló - énekének kezdõ soráról kapta, melyet adventben énekeltek: Rorate caeli de super. Harmatozzatok egek onnan felülrõl.
Régebben aranyos vagy angyali misének is hívták. Ez utóbbi arra utal, hogy a Szûz Mária tiszteletére mondott hajnali miséket mindig az Úrangyala elimádkozásával fejezték be. A roráte-szentmiséknek a katolikus egyházban kifejezetten csak az egykori Osztrák-Magyar Monarchia területén vannak hagyományai. Jelenleg is élõ szokás hazánkon kívül, Ausztriában, Horvátországban, Csehországban és Lengyelországban. A hívek hajnali sötétben várják a napfényt, a Messiást, mint hajdan a próféták tették.
Juhász Gyula: Rorate
A kéklõ félhomályban Az örökmécs ragyog, Mosolygón álmodoznak A barokk angyalok.
A gyertyák rendre gyúlnak, A minisztráns gyerek, Mint bárány a mezõben Csenget. Az árny dereng.
Hideg kövön anyókák Térdelnek. Ifju pap Magasba fölmutatja Szelíden az Urat.
Derûs hit tûnt malasztját Könnyezve keresem. Ó gyönyörû gyerekség, Ó boldog Betlehem!
2008. december 10-én 13.30-kor az általános iskolában rendezik meg a "Biblia éve" vetélkedõt.
- minden osztályból egy három fõs csapat vetélkedik - az osztályfõnökötöktõl kapnak egy bibliai történetet, amirõl a versenyre kell festeni vagy zsírkrétával készíteni egy A/4-es nagyságú képet - a kapott történetet egy csapattagnak a versenyen szépen elõ kell adnia - minden csapatnak adunk egy anyagot, amibõl fel kell készülni
Az Adventben a vasárnapi misék fél 9-kor kezdõdnek.
Örkényben este 6-kor lesznek lelkigyakorlatos szentmisék. A lelkigyakorlat vezetõje Ft. Balla Barnabás pálos atya, Petõfiszállás-Szentkút házfõnök lesz. Táborfalván az utolsó adventi vasárnap lesz vendéggyóntató.